Apartament na sprzedaż 99,62 m², piętro 1, oferta nr 21014/3685/OMS

Apartament z oferty freedom nieruchomości

1 290 000 zł Zapytaj o kredyt >

Podchorążych, Katowice

Liczba pokoi:
4 pokoje
Powierzchnia:
99,62 m²
Piętro:
1 piętro
Cena za m²:
12 949 zł/m²
Typ kuchni:
kuchnia oddzielna
Projekt i wykończenie "POD KLUCZ" od redNet Dom Zapytaj o ofertę wykończenia >
Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

pokaż/schowaj
Typ własności
własność
Łazienka
łazienka z wanną lub prysznicem
Standard wykończenia
dobry
Powierzchnie zewnętrzne
balkon
loggia
Powierzchnie dodatkowe
piwnica
Garaż
parking naziemny obowiązkowo
Wirtualny spacer
zobacz
Numer oferty
21014/3685/OMS
Data dodania
2021-09-20
Data aktualizacji
2022-05-17
Dane o budynku

Dane o budynku

pokaż/schowaj
Materiał
cegła

Opis oferty
Opis oferty
pokaż/schowaj

Dom mieszkalny, w którym zlokalizowana jest nieruchomość pochodzi z 1937 roku i stanowi klasyczny przykład budowli modernistycznej, tak typowej dla okresu międzywojennego w Katowicach. Cechą rozpoznawalną jest ogromny ryzalit mieszczący w sobie ogrody zimowe. Dom należał do Łucji i Dawida Felixów, a autorem projektu był Filip Brenner, który obok K. Schayera, Z. Rzepeckiego, T. Michejdy był czołowym architektem tamtego okresu.
Dziś dom stanowi obowiązkowy punkt dla miłośników architektury i znajduje się na Szlaku Katowickiej Moderny, link poniżej:

https://www.katowice.eu//SiteAssets/czas-wolny/turystyka/publikacje-do-pobrania/folder_moderna_2019_210mm_210mm_mniejszy.pdf
(jeżeli link nie wyświetla się, zapraszam na stronę agencji oddział Katowice).

Lokal, który przedstawiam Państwu to aktualnie ponad 100-metrowy apartament znajdujący się na pierwszym piętrze budynku. Prowadzi do niego monumentalna i ponadczasowa klatka schodowa, wykończona marmurem z tablicą upamiętniającą twórcę projektu. W latach trzydziestych ten właśnie apartament należał do właścicieli budynku. Dziś do dyspozycji mamy dokładnie 99,62 m2 powierzchni użytkowej złożonej z:
- 4 pomieszczeń w układzie zbliżonym do kwadratu o powierzchniach odpowiednio od 20 do 28 m2, z których jedno idealnie nadaje się na pomieszczenie z recepcją lub poczekalnią z uwagi na bliskość wejścia i centralne umiejscowienie na planie tej nieruchomości
- łazienki z toaletą, która również z uwagi na trafne umiejscowienie może w przyszłości posłużyć jako zaplecze socjalne oraz toaletę dla gości/klientów.

Dodatkowo przestrzeń powiększa ogród zimowy wielkości 18,5 m2 oraz niezależny balkon z wejściem od strony salonu oraz sypialni. Wszystko razem to 125 m2 słonecznej i jasnej przestrzeni, tak charakterystycznej dla funkcjonalizmu. Wystawa okienna tej nieruchomości to południowy wschód.

W mieszkaniu zachowały się oryginalne drzwi wejściowe z relingiem, wszystkie drzwi wewnętrzne z klamkami, z czego dwie pary z nich stanowią drzwi skrzydłowe łamane oraz parkiety na podłogach.

OGRÓD ZIMOWY wyposażony jest w centralne ogrzewanie, kran z bieżącą wodą oraz odpływ podłogowy. Wymiana aluminiowej konstrukcji ryzalitu oraz szyb miała miejsce w latach '90. Cały budynek przeszedł remont generalny w latach 2010-11 wraz z wymianą pionów wodno-kanalizacyjnych, remontem dachu, nową windą oraz zainstalowano monitoring.

Rozkład pomieszczeń tej nieruchomości, jej lokalizacja w Śródmieściu Katowic, umiejscowienie na pierwszym piętrze oraz wyposażenie budynku w windę sprawiają, że jest to bardzo trafny wybór na wyjątkowy i prestiżowy gabinet. Mieszkanie znajduje się w spokojnym i cichym otoczeniu, w którym nie brakuje zieleni.

https://mpembed.com/show/?m=KCtWHeoMFbs&mpu=862

Lokalizacja budynku to ścisłe Śródmieście Katowic, a dokładnie południowa część w bliskiej odległości Parku Kościuszki. Idealnie skomunikowane, z dostępem do linii tramwajowej, kolejowej, autobusowej. Budynek znajduje się przy ulicy Podchorążych 3 w pobliżu ulicy Kościuszki, Powstańców i Jordana, przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.

MIEJSCE PARKINGOWE
Dostępne jest miejsce postojowe w podwórzu, za bramą automatycznie zamykaną na pilota. Zaraz przy miejscu postojowym znajduje się tylne wejście do budynku. Do nieruchomości przynależy także piwnica wielkości 4 m2.

Dom mieszkalny przy Podchorążych 3 to wypełnione światłem i powietrzem przestrzenie zachęcające do wygodnego egzystowania. Nieruchomość ponadprzeciętna w swym wykonaniu, majestatycznie unosząca się nad miastem i skrywająca architektoniczne tajemnice, o których opowiem podczas bliższego spotkania.

Zapraszam do kontaktu.

Weronika Chwietczuk
608 882 552
Freedom Nieruchomości - Oferta na wyłączność
Oglądanie nieruchomości wymaga podpisania Karty Odbioru Adresu
Ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter informacyjny."Właścicielem ogłoszenia wraz z jego elementami jest Freedom Nieruchomości Sp. z o.o. lub podmioty współpracujące. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie oraz korzystanie z niniejszych materiałów w jakikolwiek inny sposób wykraczający poza dozwolony użytek określony przepisami ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 24 poz. 83 z późn. zm.) bez pisemnej zgody Freedom Nieruchomości Sp. z o.o. lub podmiotów współpracujących jest zabronione i może stanowić podstawę odpowiedzialności cywilnej oraz karnej.

Ponadto niniejsze materiały stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa Freedom Nieruchomości Sp. z o.o. lub podmiotów współpracujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.). Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny."

Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości ASARI CRM (asaricrm.com)

Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
pokaż/schowaj

Budynek: winda
Instalacje elektryczne: aparat domofonu

Skontaktuj się z oferentem

pokaż/schowaj
Weronika Chwietczuk - freedom nieruchomości
Więcej informacji:
Numer licencji: 20687
ul. Adama Mickiewicza 21/23 (p. IV)
10-510 Olsztyn

Numery kontaktowe:

Pokaż numer
Znajdź nas na:
Zapytaj o ofertę
zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.