Apartament na sprzedaż 85,19 m², Widok, Warszawa Śródmieście

Apartament z oferty freedom nieruchomości

85,19 m² 3 pokoje 1 piętro

  • Dane oferty

Cena całości

Cena całości 1 050 000 zł
Negocjuj cenę
Rata kredytu 3 867 zł ! Sprawdź
Cena za m² 12 325 zł

Metraż i szczegóły oferty

Metraż 85,19 m²
Typ własności własność
Liczba pokoi 3
Piętro 1
Kuchnia kuchnia oddzielna
Łazienka łazienka z wanną lub prysznicem
Stan mieszkania wysoki standard
Powierzchnie magazynowe piwnica
Numer oferty 7055/3685/OMS

Dane o budynku

Liczba pięter 3
Typ budynku kamienica
Materiał cegła
Rok budowy 1910
Data dodania 2017-01-19
Data aktualizacji 2018-02-23

Opis oferty Opis oferty

ul. Widok 18 - Biegnie od ulicy Kruczej do ulicy Marszałkowskiej. Jest to ulica w ścisłym centrum Warszawy. Wejście do kamienicy od ul. Widok oraz od ul. Chmielnej.

Mieszkanie dla osób, ceniących sobie ponadczasową wartość historycznej kamienicy oraz wygodę mieszkania w centrum. Lokalizacja nieruchomości będzie doskonałą lokatą kapitału. Mieszkanie po generalnym remoncie, zadbane i bardzo klimatyczne.

Mieszkanie o powierzchni 85.2 m2, zlokalizowane jest na pierwszym piętrze (bez windy), składa się z przestronnego holu o łącznej powierzchni 13,17, z którego prowadzą drzwi wejściowe do kuchni z oknem (14,43 m2), oraz dwóch pokoi o powierzchniach (17,71 m2) oraz (20,47 m2). Z większego pokoju mamy dostęp do ostatniego pokoju o powierzchni 13,05 m2 , w którym za ogromnymi lustrami znajduje się bardzo duża garderoba.

Mieszkanie jest bardzo ciche, ekspozycja okien od strony zachodniej.
czynsz 650zł.
Centralne ogrzewanie, z piecem do ciepłej wody.

Wartości historyczne kamienicy przy ul. Widok 18 w Warszawie

Ulica Widok w Warszawie była pierwotnie drogą narolną we wsi Kawęczyn, istniejącej od 1496 r. do XVIII w. pomiędzy tzw. Starą Warszawą a Ujazdowem. Droga ta została utworzona w połowie XVII w. i prowadziła od ul. Brackiej do wsi Wola Wielka, w rejonie obecnej ul. Karolkowej. Ok. 1770 r. drogę, przeciętą wałem obronnym w rejonie ul. Towarowej, uregulowano i nadano jej obecna nazwę, pochodzącą zapewne od dalekiej perspektywy ulicy o długości 2 km. W 1784 r. stało tu tylko 7 budynków wraz z ogrodami, a przy ul. Brackiej wznosił się pałac. W XVIII w. istniało tu już 15 budynków, a w latach 1852-1860 oraz 1870-1900 powstawały nowe kamienice, o wyrównanej wysokości 4 kondygnacji.

Po wytyczeniu w 1824 r. Alei Jerozolimskich ulica Widok spadła do rangi bocznego traktu, a po budowie linii kolejowej ulicę stopniowo skracano, tak, że w 1900 r. kończyła się ona na ul. Marszałkowskiej. Do 1945 r. ulica od wschodu dochodziła do ul. Brackiej, jednak po II wojnie światowej od tej strony zamknął ją odcinek ul. Kruczej, a ten ostatni fragment uzyskał ciekawe rozwiązanie urbanistyczne w postaci wielkiej bramy powstałej poprzez nadwieszenie nad ulica długiego budynku poprzecznego. Ten zachowany odcinek ul. Widok ma bogatą historię. Na rogu ul. Marszałkowskiej i Widok, na miejscu obecnej rotundy banku PKO BP ok. 1845 r. wzniesiono luksusowy Hotel Wiedeński, zniszczony podczas II wojny światowej. Po drugiej stronie ulicy, ok. 1870 r. funkcjonował zajazd żydowski, dom modlitwy i szkoła elementarna. Na przełomie XIX w i XX w. ulica Widok była atrakcyjną ulicą handlową, z wieloma sklepami i znaną wówczas restauracją „Pod Bachusem”.
Kamienica przy ul. Widok 18 powstała przed 1897 r., widoczna jest już na tzw. Planie Lindleya z tego roku. Wzniesiono ją wraz z oficyną obiegającą prawą stronę podwórza w kształcie litery L. Budynek o czterech kondygnacjach miał zapewne eklektyczną dekorację elewacji, której niewielkie pozostałości zachowały się do dzisiaj (boniowanie parteru, na fasadzie - pilastry na ostatniej kondygnacji bogato profilowany, wydatny gzyms wieńczący, pseudobarokowy naczółek oraz profilowane obramienia okien na tylnej elewacji). Ok. 1910 r. kamienica została nieco przebudowana, szczególnie w części oficyny, którą nieco powiększono i skrócono, dopasowując jej długość do przesuniętej północnej granicy działki. Podczas II wojny światowej na podwórzu kamienicy ustawiono kapliczkę z posągiem Matki Boskiej, zachowaną do dzisiaj. Klatka schodowa ma oszczędny wystrój, ale oryginalne schody z różowego lastriko i balustrada z prostych prętów z przewiązkami, pochodzące z okresu przebudowy, dodają jej elegancji.
Mało kto wie, że kamienica ma związek z historią polskiego jazzu. Może bowiem poszczycić się niezwykłym mieszkańcem, którym w latach 30-tych XX w. był Georg Scott, Amerykanin polskiego pochodzenia, ze strony matki Stefanii Krzewskiej. Scott urodził się w 1917 r. w Tyflisie, (obecnie Tbilisi w Gruzji), następnie zamieszkał w Poznaniu, a potem w Warszawie. Był utalentowanym multiinstrumentalistą, grał na saksofonie, akordeonie i na perkusji, w tanecznej orkiestrze Henryka Golda, następnie w orkiestrze Zygmunta Karasińskiego. Były to orkiestry propagujące w latach 20-tych i 30-tych XX w. muzykę jazzową, dixieland i swing. Scott wraz z innymi muzykami, prekursorami polskiego jazzu występował m.in. w słynnej Adrii, która była najbardziej eleganckim i nowoczesnym lokalem rozrywkowym w międzywojennej Warszawie, miejscem spotkań ówczesnej elity politycznej i kulturalnej. Georg Scott grywał też w kawiarni Cafe Club i na dancingach Bodega w pasażu Italia oraz w hotelu Savoy przy ul. Nowy Świat. W czasie II wojny światowej, Georg Scott, z paszportem amerykańskim, mógł prowadzić własne orkiestry rozrywkowe. Korzystał też z przywileju posiadania w domu radia, w związku z czym w kamienicy przy ul. Widok 18 gromadzili się koledzy Scotta z Armii Krajowej, aby słuchać audycji radiowych z Londynu.

"Właścicielem ogłoszenia wraz z jej elementami jest Freedom Nieruchomości Sp. z o.o. Sp. k. lub podmioty współpracujące. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie oraz korzystanie z niniejszych materiałów w jakikolwiek inny sposób wykraczający poza dozwolony użytek określony przepisami ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 24 poz. 83 z późn. zm.) bez pisemnej zgody Freedom Nieruchomości Sp. z o.o. Sp. k. lub podmiotów współpracujących jest zabronione i może stanowić podstawę odpowiedzialności cywilnej oraz karnej.

Ponadto niniejsze materiały stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa Freedom Nieruchomości Sp. z o.o. Sp. k. lub podmiotów współpracujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.). Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny."

Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości - asariWEB

Mieszkanie Mieszkanie

Instalacje elektryczne: gniazdo telefoniczne, instalacja internetowa, telewizja kablowa

Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej

  • Pozostałe ogłoszenia freedom nieruchomości

Skontaktuj się z oferentem

Więcej informacji:
Maria Krycka - freedom nieruchomości
Maria Krycka
Numer licencji: 50024
telefon:
pokaż numer telefonu
10-580 Olsztyn
ul. Adama Mickiewicza 21/23 (p. IV)

Odwiedź i zobacz

Umów się na obejrzenie mieszkania.

0
proponowane daty: .
WYŚLIJ

Warszawa, Śródmieście, Widok

1 050 000 zł

85,19 m² 3 pokoje 1 piętro
Zapytaj o ofertę
  • Oglądane (0)
  • Zapamiętane (0)
Zadzwoń
Napisz
Oglądane (0)
Polub LuksusoweMieszkania.pl
zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.