Logo luksusowemieszkania.pl
Brabank
Galeria
Mapa
14

Brabank

Invest Komfort

Zapytaj o cenę >

Gdańsk, Śródmieście, ul. Stara Stocznia/Wałowa - apartamenty na sprzedaż

Liczba pokoi:
1 - 4 pok.
Powierzchnia:
48,30 - 113,40
Dostępne piętra:
1 - 6
piętro
Termin oddania:
Budynki F, G, H - IV kwartał 2023,
Budynki D, E, I - rok 2023

Dostępne apartamenty

Podano przykładowe mieszkania, w celu zapoznania się z pełną ofertą
Wyślij zapytanie

Dane o inwestycji Brabank

Garaż
parking podziemny
Powierzchnie zewnętrzne
balkonloggia
Powierzchnie dodatkowe
komórka lokatorska
Winda
tak
Budynek
biblioteka, klimatyzacja w wybranych lokalach, klub fitness, patio, prywatny taras z roślinnością na I kondygnacji, przystosowanie dla niepełnosprawnych, recepcja, restauracja, rowerownia, sala klubowa, sauna, strefa relaksu i rekreacji, usługi, wideofon
Teren
ochrona, ogrodzony, plac zabaw, zielony pasaż
Dostępna/całkowita liczba ofert
10 / 137
Data aktualizacji
2023-09-01

Opis inwestycji Brabank

Brabank to wyjątkowej klasy format współczesnej architektury, płynnie łączący szacunek do historii z architektonicznym kunsztem. Pierwszy etap był wielokrotnie doceniany i nagradzany w polskich oraz międzynarodowych konkursach: „Best Residential Development Poland” w konkursie „International Property Awards”, Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2016 w plebiscycie Trojmiasto.pl, Budowa Roku 2016 oraz Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszej gdańskiej realizacji architektonicznej 2016-2017.

Brabank Apartamenty znajdują się w sąsiedztwie zabytkowej części Gdańska, w samym sercu metropolii. Nazwa inwestycji wywodzi się od słowa ‘bragebank’ — nazwy urządzenia do remontowania statków, co stanowi nawiązanie do historii nadmorskiego miasta i lokalnych zakładów szkutniczych, które funkcjonowały w tym miejscu przed wiekami. W przeszłości industrialne, stoczniowo-portowe nabrzeże dziś przyjęło zupełnie nową funkcję. Zapoczątkowana przez Invest Komfort rewitalizacja przestrzeni połączona z budową nowej inwestycji znacznie wydłużyły trakt spacerowy wzdłuż Motławy. W lokalach usługowych na parterze powstały m.in. cenione restauracje, przytulne kawiarnie i pracownie artystów. Brabank to obecnie miejsce kultury i sztuki, a dla wielu ulubiony punkt spotkań, gdzie unikalna atmosfera Gdańska jest obecna na każdym kroku.

 

Zabudowa tego oryginalnego kompleksu mieszkalno-usługowego bazuje na prostych formach architektury industrialnej. Geometryczny, modernistyczny detal podkreśla formę budynku i stanowi tło dla przestrzeni, która te budynki tworzy. Architektura Brabanku to doskonały przykład porozumienia innowacyjnych rozwiązań z językiem pierwowzoru potężnego, hanzeatyckiego miasta. Wielopłaszczyznowe odniesienie do historii to efekt współpracy inwestora z architektami z renomowanego Studia Kwadrat. Projekt bazuje na prostych formach architektury industrialnej, a geometryczny, modernistyczny detal podkreśla strukturę budynków. Historycznego sznytu nadają mu szlachetne materiały oraz kolorystyka, odnoszące się wprost do palety barw kojarzonej ze stoczniową tradycją miasta.

 

We wnętrzach ciepłe kolory drewna i mosiądzu zostały przełamane elegancką bielą marmuru. Ściany zdobią grafiki i zdjęcia, nawiązujące do klimatu tego miejsca. Mimo lokalizacji inwestycji w ścisłym centrum, twórcy projektu z powodzeniem przełamali stereotyp „betonowania przestrzeni”. Pierwsze piętro zostało zaaranżowane na zielone, całoroczne patio z prywatnymi ogródkami, ścieżkami spacerowymi i miejscami odpoczynku na świeżym powietrzu.

Jak przystało na inwestycje premium, Brabank oferuje swoim mieszkańcom długą listę udogodnień. Wśród nich można wymienić: bogato wyposażoną strefę fitness z salą do jogi i masażu oraz saunami suchą i parową, salę klubową z bilardem, która stanowi idealne miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną, a także bibliotekę i strefę do coworkingu, gdzie można w spokoju popracować lub zorganizować wideokonferencję.

 

Obcowanie z kulturą wpisane jest w ideę Brabanku. Osiedle zaprasza artystów i ich dzieła. Stąd tylko kilka kroków dzieli mieszkańców  od pobliskiej Filharmonii Bałtyckiej, Gdańskiej Galerii Miejskiej, Muzeum II Wojny Światowej, Teatrów Wybrzeże i Szekspirowskiego, wystaw i wydarzeń w Zbrojowni Sztuki na gdańskiej ASP i licznych galerii sztuki.

Aktualnie w ofercie znajduje się II etap inwestycji, który jest już gotowy do odbioru oraz III etap z terminem odbioru planowanym na III kwartał 2023r.

Brabank łączy w sobie elementy, które nie tylko budują znakomitą przestrzeń do codziennego życia, ale też tworzą rozpoznawalny punkt na mapie miasta. Mimo prestiżowej lokalizacji w ścisłym centrum, to projekt będący przeciwieństwem zamkniętej enklawy. Brabank jest miejscem otwartym, wciąż rozwijającym się, które chłonie energię z miasta, wpisując się w jego kontekst i historię.

Opis okolicy Brabank

Edukacja:
przedszkole, szkoła podstawowa
Komunikacja:
przystanek autobusowy, przystanek tramwajowy, prom, tramwaj wodny
Obiekty i usługi:
apteka, przychodnia, poczta, bankomat, market, sklep osiedlowy
Przyroda:
park, rzeka

W okolicy

Inne inwestycje oferenta

Skontaktuj się z oferentem

Invest Komfort Spółka Akcyjna sp. k.
Biuro Sprzedaży mieszkań w Gdańsku
Brabank
ul. Stara Stocznia 8-14
80-862 Gdańsk

Numery kontaktowe:

+48 ...  Pokaż numer
Zapytaj o ofertę

Brabank opinie:

Brak ocen - dodaj jako pierwszy
Dodaj ocenę
Zapytaj o ofertę