Luksusowemieszkania.pl
Ile kosztują apartamenty?

Ile kosztują apartamenty?

Ceny luksusowych apartamentów w Polsce.

Rynek nieruchomości klasy premium ma się dobrze i, jak pokazały ostatnie lata, nawet w czasach kryzysu finansowego cieszy się zainteresowaniem. Bogaci Polacy chętnie kupują luksusowe apartamenty i gotowi są zapłacić za nie bajońskie wręcz sumy. Rynek mieszkań „z wyższej półki” ma dużą szansę na rozwój i jest perspektywiczny.

Spośród czynników windujących cenę luksusowego apartamentu należy wymienić przede wszystkim lokalizację. Im bliżej centrum miast, szlaków turystycznych, plaż i morza, tym wartość nieruchomości jest wyższa.

Równie istotnym czynnikiem jest wysoki standard – wszak apartament ma obsługiwać swojego właściciela, zatem nierzadko deweloperzy oferują nowoczesne technologie i inteligentne rozwiązania oraz usługi concierge.

Nie mniej ważną sprawą są także punkty rozrywki, które odgrywają jedną z kluczowych ról w kurortach turystycznych.

Natomiast osoby poszukujące prestiżowego apartamentu w metropoliach oczekują od takiej nieruchomości zapewnienia prywatności i intymności, stąd też apartamenty zlokalizowane na ostatnich piętrach w wysokościowcach potrafią być zdecydowanie droższe od tych znajdujących się na niższych kondygnacjach.

Jak nietrudno się domyślić, najwięcej tego typu inwestycji, jak i najwyższe ceny, występują na rynku w Warszawie. Najdroższe mieszkania w najbardziej prestiżowych inwestycjach zlokalizowanych w sercu warszawskiego Śródmieścia potrafią osiągać zawrotne ceny kilkudziesięciu tys. zł za mkw. Niewiele tańsze apartamenty znajdziemy na Powiślu, które także szczyci się mianem ekskluzywnej lokalizacji w stolicy. W innych dzielnicach Warszawy oferowane są często pojedyncze luksusowe apartamenty, zlokalizowane zazwyczaj na ostatnich kondygnacjach luksusowe penthouse’y.

Ich ceny kilkukrotnie przebijają ceny pozostałych apartamentów oferowanych w tych budynkach.

Podobną specyfiką charakteryzują się rynki luksusowych nieruchomości w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Rekordy biją tu nieruchomości zlokalizowane w ścisłej bliskości Rynków tych miast. Luksusowe apartamenty osiągają ceny 35 tys. zł/mkw.

Podobne ceny osiągają także prestiżowe mieszkania znajdujące się w znanych kurortach turystycznych i wypoczynkowych, np. w Zakopanem, Szklarskiej Porębie, Sopocie czy Półwyspie Helskim. Za ekskluzywną nieruchomość np. w Juracie trzeba zapłacić nawet 35 tys. zł/mkw.

Znajdź apartamenty w najlepszych lokalizacjach