Czym różni się Apartament,
Penthouse i Rezydencja?

Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce jest perspektywiczny. Bogaci rodacy kupują ekskluzywne nieruchomości w topowych lokalizacjach, oferujące wykończenie w najwyższym standardzie oraz zapewniające komfort i prywatność. Ponieważ potrzeby każdego klienta są indywidualne to także i oferty deweloperów są zróżnicowane.

Obecnie na rynku dominują trzy typy luksusowych mieszkań, a każdy z nich ma do zaoferowania coś innego swojemu mieszkańcowi. Nabywcy mogą wybierać nieruchomości:

  • apartament
  • penthouse
  • rezydencja

Każda z typów luksusowych nieruchomości charakteryzuje się dużą powierzchnią często przekraczającą 100 mkw., a w przypadku rezydencji nawet ponad 300 mkw., reprezentacyjnym salonem czy też salonem połączonym z kuchnią, główną sypialnią z indywidualnym wejściem do łazienki bądź pokoju kąpielowego i garderoby oraz pokoju gościnnego lub gabinetu.

Ponadto w nieruchomości luksusowej projektuje się także pomieszczenia gospodarcze takiej jak pralnie i spiżarnie, a układ poszczególnych pokoi wyraźnie dzieli się na część nocną i dzienną. Kolejnymi cechami wspólnymi jest bardzo wysoki standard wykończenia, instalacja klimatyzacyjna, minimalna wysokość pomieszczeń 2,9 m oraz zabezpieczenie przed hałasem.

Apartament i penthouse są osobnymi mieszkaniami w budynkach wielorodzinnych. Inwestycje takie są ogrodzone i strzeżone, mają garaż podziemny i windę oraz recepcję a nierzadko usługi concierge. Coraz częściej się zdarza, iż w mieszkaniu zainstalowany jest inteligentny system zarządzania, co jeszcze potęguje komfort z korzystania takiej nieruchomości.

Główna różnica pomiędzy apartamentem a penthouse’em leży w ilości poziomów mieszkania. Apartamentem nazwiemy luksusową nieruchomość, której wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie.

Natomiast penthouse to mieszkanie co najmniej dwupoziomowe. O ile apartament może być położony na 2. lub 3. piętrze to penthouse’y umieszczone są na najwyższych piętrach budynków i nierzadko mają także obszerny taras, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok.

Rezydencja z kolei to nieruchomość w formie domu wolnostojącego, ale zdecydowanie w bardziej wyszukanej formie architektonicznej położona na pięknie zagospodarowanej działce z wyrafinowaną roślinnością i nasadzeniami. Nierzadko spotyka się oczka wodne czy wręcz niewielkie jeziora na terenie posiadłości. Sam budynek posiada kilka poziomów, reprezentacyjne wejście oraz będący centralną częścią domu salon z wyjściem na taras lub ogród. Natomiast na wyższych piętrach często projektowane są balkony, zazwyczaj dla poszczególnych sypialni.

W skład rezydencji wchodzi często również budynek gospodarczy, na potrzeby obsługi rezydencji oraz zakwaterowania służby.

Znajdź apartamenty w najlepszych lokalizacjach

zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.